Meble na wymiar i na zamówienie - Marito

Meble na wymiar Na co zwrócić uwagę, wybierając producenta mebli na wymiar?
Czyszczenie i pielęgnacja mebli kuchennych. Praktyczne porady

Coraz więcej osób, planując remont mieszkania lub biura, decyduje się na meble pod wymiar. Takie rozwiązanie pozwala optymalnie zagospodarować przestrzeń i stworzyć funkcjonalne, a zarazem oryginalnie urządzone wnętrze. Różnorodność ofert dostępnych na rynku nie ułatwia jednak decyzji, komu zlecić projekt, wykonanie i montaż mebli.

Zakres świadczonych usług, wysokiej jakości meble objęte gwarancję, odpowiednie podejście do klienta, a także dodatkowe koszty – podpowiadamy, na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając producenta mebli na wymiar.

Wybór producenta mebli na wymiar – o tym pamiętaj

Jeszcze zanim zaczniesz poszukiwania najlepszego producenta mebli pod wymiar, zastanów się, jakie kwestie są dla Ciebie priorytetowe. Czy masz pomysł na aranżację przestrzeni w swoim mieszkaniu lub biurze, dokładnie wiesz, jak mają wyglądać zamówione meble, czy może potrzebujesz fachowego wsparcia i zależy Ci na ekspertach, którzy wykonają projekt z uwzględnieniem Twoich wskazówek? Rozważ także, czy masz czas na to, aby samodzielnie zmontować meble, czy wolisz zadanie to zlecić profesjonalnej ekipie.

Wybierając producenta mebli na wymiar, u którego złożysz zamówienie, weź pod uwagę też kwestie takie jak jego doświadczenie, zakres świadczonych usług, podejście do klienta czy długość oferowanej gwarancji. Dla niektórych klientów istotnym aspektem jest także przystępna cena – pamiętaj jednak, aby szła ona w parze z doskonałą jakością mebli. Aby upewnić się, że podejmiesz właściwą decyzję, zapoznaj się z opiniami wcześniejszych klientów i sprawdź, jak wyglądają dotychczasowe realizacje wykonane przez firmę.

Meble na wymiar od producenta: doświadczenie i podejście do klienta

Profesjonalnego producenta mebli na zamówienie poznasz zarówno po jakości jego produktów, jak i po tym, jak przebiega proces obsługi klienta. Już od samego początku współpracy będziesz mógł liczyć na fachową pomoc – zarówno przy wykonaniu projektu odzwierciedlającego Twoje potrzeby, jak i w doborze najlepszych materiałów, z jakich mają być wykonane meble.

Co więcej, wsparcie to nie skończy się wraz z przekazaniem gotowego zamówienia. Jeżeli w trakcie użytkowania rozreguluje się któryś z elementów systemu montażowego, usterka zostanie naprawiona w ramach udzielonej gwarancji, a Ty nie poniesiesz z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. W Marito udzielamy nie rocznej, nie dwuletniej, ale trzyletniej gwarancji na wykonane meble i regulację systemów meblowych.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę wybierając fachowców, którym zlecisz projekt i wykonanie mebli na wymiar? Producent powinien mieć doświadczenie w obszarze, który Cię interesuje. Zapytaj, czy wcześniej wykonywał podobne realizacje – przykładowo: nie każdy sprosta nie lada wyzwaniu, jakim jest optymalne zagospodarowanie miejsca w garderobie na poddaszu, gdzie dostępną przestrzeń ograniczają skosy.

Może Cię zainteresować: Efektywne wykorzystanie przestrzeni na poddaszu: wybierz meble na zamówienie.

Sprawdź, czy projekt mebli na wymiar jest wliczony w cenę zamówienia

Kolejną kwestią, na którą dobrze jest zwrócić uwagę przy wyborze producenta mebli na wymiar są ewentualne dodatkowe koszty. Chociaż projekt wliczony w cenę zamówienia to obecnie pewien standard (gdy klient zdecyduje się na ofertę firmy, która przygotowała projekt mebli, wówczas nie jest on dodatkowo płatny), to niekiedy możesz spotkać się jeszcze z sytuacją, że za taka usługa okaże się rozliczana osobno.

Warto zawczasu sprawdzić, czy projekt otrzymasz w cenie zamówienia – dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek na etapie płatności i będziesz mógł dokładnie zaplanować wydatki związane ze zmianą aranżacji mieszkania lub biura.

Dowiedz się, czy producent mebli na zamówienie oferuje w ramach usługi montaż mebli

Jeśli zależy Ci na usłudze uwzględniającej zarówno projekt mebli, ich wykonanie, jak i montaż, poszukaj producenta mebli na wymiar, który oferuje kompleksową ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań. Jest to szczególnie istotne, jeśli priorytetem jest dla Ciebie szybki i sprawny montaż szaf wnękowych czy zabudowy kuchennej, a nie masz czasu, by zająć się tym samodzielnie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz czas (nie będziesz musiał składać mebli na własną rękę ani poszukiwać ekipy, która zrobi to za Ciebie) i pewność, że usługa zostanie wykonana przez fachowców, zgodnie z najwyższymi standardami. Każdy zawias będzie optymalnie wyregulowany, dzięki czemu drzwiczki będą idealnie się domykać. Ekipa montażowa pozostawi po sobie porządek, a Ty będziesz mógł zająć się rozplanowaniem tego, jak poukładać rzeczy w nowych meblach na wymiar.

Zastanawiasz się nad zmianą aranżacji swojego mieszkania? Zależy Ci na optymalnym wykorzystaniu przestrzeni, trwałych materiałach, nowoczesnym designie, jak również na przystępnej cenie i szukasz producenta mebli na wymiar, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Już dziś skontaktuj się z nami – opowiedz nam o swoim pomyśle, a nasi eksperci zaproponują Ci rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.